Fujifilm mecenasem Grand Press Photo 2019

Mecenasem tegorocznej, jubileuszowej edycji Grand Press Photo została firma Fujifilm. Spośród zdjęć, które przejdą do finału, przyzna dodatkową, własną nagrodę.

Fotografia reportażowa jest nam szczególnie bliska, dlatego z wielką radością zostaliśmy Mecenasem XV edycji Grand Press Photo – mówi Joanna Czechowska, PR manager Fujifilm Polska. – A ponieważ w tym roku Fujifilm obchodzi jubileusz 85-lecia, natomiast Grand Press Photo 15-lecia, tym milej będzie nam świętować wspólny jubileusz w gronie znakomitych fotoreporterów. Bardzo ich cenimy za ciekawość świata i umiejętność opowiadania o nim ważnymi kadrami. Zostanie mecenasem konkursu jest więc dla nas dodatkową wartością. I co ciekawe, kategorie konkursowe odpowiadają idealnie tym obszarom fotografii, w których aparaty serii X świetnie się sprawdzają i w których funkcjonują ambasadorzy naszej marki – podkreśla Joanna Czechowska.

Mecenas wybierze laureata Nagrody Fujifilm spośród wszystkich zdjęć, które trafią do finału w kategorii zdjęć pojedynczych i fotoreportaży.
Nagrodą w konkursie będzie aparat Fujifilm X-T3 z obiektywem Fujinon XF 18-55. Dodatkowo Fujifilm został partnerem osobnej kategorii Young Poland.
Laureaci nagrody głównej w tej kategorii wśród zdjęć pojedynczych jak i fotoreportaży otrzymają aparaty Fujifilm X-T30 z obiektywem Fujinon XF 23 F2

Mecenasem konkursu jest Fujifilm. Partnerzy konkursu i wystaw: Antalis, Sanofi, Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w maju.