Jurorzy wybierają Photo Book Of The Year 2019

JURORZY WYBIERAJĄ
PHOTO BOOK OF THE YEAR 2019

Maga Ćwieluch, Katarzyna Sagatowska, Mateusz Sarełło i Paweł Rubkiewicz jurorami kategorii Photo Book w XVI edycji konkursu Grand Press Photo. Spośród 15 zgłoszonych książek fotograficznych wybiorą Photo Book of the Year 2019.

W ramach GPP organizowany jest konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2019 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę Photo Book of the Year 2019. W tym roku do konkursu zgłoszono 15 książek fotograficznych.
W czteroosobowym jury kategorii Photo Book konkursu Grand Press Photo 2020 zasiadają:

Maga Ćwieluch – fotografka, kuratorka, projektantka. Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie, gdzie obecnie realizuje studia doktoranckie. Współpracowała z Muzeum w Gliwicach oraz z Czytelnią Sztuki. Jest autorką książki „Elegant” (Czytelnia Sztuki, 2015) oraz współautorką publikacji „Balcerek” (Czytelnia Sztuki / Muzeum w Gliwicach, 2012).

Katarzyna Sagatowska – kuratorka, fotografka, wykładowczyni, specjalistka rynku fotografii kolekcjonerskiej. Założycielka galerii i wydawnictwa Jednostka.

Mateusz Sarełło – fotograf, autor i edytor książek fotograficznych. Związany z Instytutem Kultury Wizualnej w Warszawie. Autor nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach.

Paweł Rubkiewicz – współzałożyciel sieci księgarni artystycznych Bookoff, współorganizator Warszawskich Targów Książki Artystycznej.

W związku z ograniczeniami związanymi z Covid-19 jurorzy kolejno zapoznają się ze zgłoszonymi na konkurs książkami w swoich domach, aby na początku maja, podczas obrad w formie wideokonferencji, wytypować tegorocznego laureata tytułu Photo Book of the Year.