Wystawa Grand Press Photo 2018 w Gnieźnie

Wystawa
Grand Press Photo 2018
Gniezno, 4-16 marca

Polska i świat w 2017 roku – czyli blisko 250 zdjęć prasowych,
które trzeba zobaczyć

4 marca w Galerii PIASTOVEJ w Gnieźnie zostanie otwarta pokonkursowa wystawa fotografii prasowej Grand Press Photo 2018.
Wystawa po raz pierwszy w ciągu swoich 15 lat zagości w Gnieźnie.

To nie lada gratka dla miłośników fotografii, tym bardziej że wśród zdjęć będą Państwo mogli zobaczyć nagrodzony w konkursie Grand Press Photo projekt dokumentalny „Igor: Zespół kociego krzyku” wykonany przez Dawida Stubego – fotoreportera z Gniezna.
Na 24 zdjęciach zobaczymy obraz choroby, pielęgnację miłości oraz więź, która łączy matkę i niepełnosprawnego syna.
Na wystawę najlepszych zdjęć prasowych 2017 roku zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press oraz Partner Wystawy Miejskiej – Galeria PIASTOVA.
Bardzo cieszy nas, że możemy gościć tak prestiżowe wydarzenie jak Grand Press Photo w Galerii Piastovej. Jest to okazja tym bardziej szczególna, że wystawa po raz pierwszy w swej historii prezentowana jest w Gnieźnie, jednym z laureatów jest Gnieźnianin oraz odbywa się tuż przed pierwszą rocznicą otwarcia centrum. – mówi Katarzyna Rzetecka, członek zarządu firmy Napollo, właściciela obiektu. – W naszym założeniu galeria handlowa ma spełniać wiele funkcji, również i tych integrujących społeczność, umożliwiających udział w ciekawych projektach kulturalnych i edukacyjnych. Grand Press Photo to blisko 250 prac, od zdjęć pojedynczych, poprzez fotoreportaże, po projekty dokumentalne. Gnieźnianie mogą zatem przez blisko 2 tygodnie zapoznać się z bardzo szerokim spektrum obrazów dokumentujących współczesność, w tym najbardziej aktualne wydarzenia, uchwycone w kadrze przez polskich fotoreporterów nie tylko w kraju, ale także w innych częściach świata. – dodaje Katarzyna Rzetecka.

Wystawę można oglądać bezpłatnie do 16 marca.

 

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

Mecenas Grand Press Photo 2018: Nikon
Partnerzy konkursu i wystaw: Sanofi, Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Inicjatywa Nasza Niepodległa
Partnerzy wystaw: Drukarnia Andrus i thyssenkrupp Materials Poland S.A.

Partnerem wystawy miejskiej jest: Galeria PIASTOVA
Patronami medialnymi są: Gnieźnieński Tydzień, Gniezno Nasze Miasto, radio Plus Gniezno