Wystawa Grand Press Photo 2020 w Chrzanowie

Wystawa Grand Press Photo 2020 w Chrzanowie

Wystawa finałowych zdjęć Grand Press Photo 2020 odwiedza kolejne miasto! Od 25 kwietnia do 9 maja ekspozycja będzie dostępna na terenie pleneru przed Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Wystawa prezentuje 266 fotografii – są to 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, 4 projekty dokumentalne oraz 2 zdjęcia pojedyncze i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył fotoreporter światowej klasy, czterokrotny laureat World Press Photo Pieter Ten Hoopen ze Szwecji.
Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Jacka Szydłowskiego z „Dziennika Wschodniego”, przedstawiająca pielęgniarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa.

Na wystawę zapraszają magazyn „Press”, Miasto Chrzanów oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie – partnerzy wystawy miejskiej.

Partnerzy konkursu i wystaw: Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, OPPO Polska, Miasto Gdańsk
Partner wystaw: Drukarnia Andrus

Partnerzy wystawy miejskiej: Miasto Chrzanów, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie
Patroni medialni wystawy miejskiej: Radio Kraków, Magazyn „Przełom”