Wystawa Grand Press Photo 2021 w Darłowie

Wystawa Grand Press Photo 2021 w Darłowie

272 najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo będzie można oglądać od 19 lipca do 8 sierpnia w Darłowie.

Do obejrzenia ekspozycji na Placu Tadeusza Kościuszki w Darłowie zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. Wystawę będzie można oglądać codziennie, przez całą dobę. Prezentuje 272 fotografie: 44 zdjęcia pojedyncze, 10 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne oraz siedem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył francuski fotoreporter, laureat nagród na najważniejszych konkursach fotograficznych na świecie, w tym World Press Photo 2020 – Romain Laurendeau.

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Adama Lacha (Napo Images) przedstawiająca mężczyznę, który utknął w samochodzie między kordonem policji a protestującymi przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo organizowany jest od 2005 roku. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo. W tym roku był nim Romain Laurendeau. Oprócz niego w jury zasiadali: Anna Bedyńska, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz.

Partnerem wystawy miejskiej w Darłowie jest Miasto Darłowo oraz Proxin Investment – Nautic Park Darłówko.
Patronem medialnymi wystawy miejskiej jest Glos Koszaliński, portal GK24.pl oraz Polskie Radio Koszalin.

Partnerzy konkursu i wystaw: Miasto Gdańsk, Provident Polska, spółka biurowa Skanska w regionie CEE, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Canon.
Partner wystaw: Drukarnia Andrus oraz Plastics Group