Wystawa Grand Press Photo 2021 w Warszawie

Wystawa Grand Press Photo 2021 w Warszawie

272 najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo będzie można oglądać od 13 do 23 marca w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie.

Do obejrzenia ekspozycji w Blue City zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. Wystawę będzie można oglądać codziennie w godzinach otwarcia Blue City. Prezentuje 272 fotografie: 44 zdjęcia pojedyncze, 10 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne oraz siedem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył francuski fotoreporter, laureat nagród na najważniejszych konkursach fotograficznych na świecie, w tym World Press Photo 2020 – Romain Laurendeau.

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Adama Lacha (Napo Images) przedstawiająca mężczyznę, który utknął w samochodzie między kordonem policji a protestującymi przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo organizowany jest od 2005 roku. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo. W tym roku był nim Romain Laurendeau. Oprócz niego w jury zasiadali: Anna Bedyńska, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1uNAnUT3U

Partnerem wystawy miejskiej w Warszawie jest Centrum Handlowe Blue City.
Patronami medialnymi wystawy miejskiej są Radio TOK FM oraz Wyborcza.pl Warszawa

Partnerzy konkursu i wystaw: Miasto Gdańsk, Provident Polska, spółka biurowa Skanska w regionie CEE, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Canon.
Partnerzy wystaw: Drukarnia Andrus oraz Plastics Group