Wystawa Grand Press Photo 2018 w Nowym Sączu

Wystawa
Grand Press Photo 2018
Nowy Sącz, 2 -18 lutego

Polska i świat w 2017 roku – czyli blisko 250 zdjęć prasowych,
które trzeba zobaczyć

Do 18 lutego w Galerii Sandecja w Nowym Sączu można oglądać pokonkursową wystawę Grand Press Photo 2018.

– Mam nadzieję, że wystawa zachwyci nie tylko osoby, które zawodowo zajmują się fotografią, ale także tych, którzy na co dzień nie mają z nią styczności, odkrywając w nich wrażliwość na sztukę – mówi Joanna Poparda z Galerii Sandecja.

Wśród prezentowanych fotografii są zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże, projekty dokumentalne. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył członek prestiżowej agencji VII Stefano De Luigi. Oprócz niego w jury zasiadali: Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Arkadiusz Gola („Dziennik Zachodni”), Peer Grimm (Deutsche Presse-Agentur), Andrej Reiser, Andrzej Zygmuntowicz.

– Żyjemy w czasach, które są bardzo dynamiczne, bardzo zmienne. Oglądając te zdjęcia, wyraźnie widać, że jest jakieś napięcie społeczne, którego od dawna nie obserwowaliśmy. I są fotografowie, którzy to wyczuwają i o tym opowiadają – komentuje Andrzej Zygmuntowicz.

Na wystawie można zobaczyć m.in. Zdjęcie Roku – fotografię Adama Lacha (Napo Images) zrobioną 24 lipca 2017 roku w Warszawie podczas protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa.

Na wystawę najlepszych zdjęć prasowych 2017 roku zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press.

 

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

Mecenas Grand Press Photo 2018: Nikon
Partnerzy konkursu i wystaw: Sanofi, Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Inicjatywa Nasza Niepodległa
Partnerzy wystaw: Drukarnia Andrus i thyssenkrupp Materials Poland S.A.

Partner wystawy miejskiej: Galeria Sandecja, firma FAKRO

Patroni medialni: „Gazeta Krakowska”, portal Naszemiasto.pl, Radio RDN

Kontakt dla mediów w sprawie wystawy:

Magdalena Jankowska, tel. 601 780 003, [email protected]