Wystawa Grand Press Photo 2020 w Warszawie

Wystawa Grand Press Photo 2020 w Warszawie

266 najlepszych zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo można oglądać od 8 do 20 lipca w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie. Z kolei od 21 do 31 lipca ekspozycja będzie dostępna w budynku Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Wystawa finałowych zdjęć Grand Press Photo 2020 rusza w Polskę! Na początek Warszawa i aż dwie lokalizacje, w których będzie można oglądać zdjęcia. Ekspozycja swoją podróż po Polsce rozpocznie od Centrum Handlowego Blue City w Warszawie, gdzie najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku będzie można oglądać od 8 do 20 lipca. Kolejnym miejscem, w którym pojawi się wystawa, jest Warszawska Giełda Papierów Wartościowych – do 31 lipca.

Ekspozycja prezentuje 266 fotografii – są to 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, 4 projekty dokumentalne oraz 2 zdjęcia pojedyncze i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył fotoreporter światowej klasy, czterokrotny laureat World Press Photo Pieter Ten Hoopen ze Szwecji.
Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Jacka Szydłowskiego z „Dziennika Wschodniego”, przedstawiająca pielęgniarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa.

Na wystawę zapraszają magazyn „Press” i Fundacja Grand Press oraz Centrum Handlowe Blue City i Warszawska Giełda Papierów Wartościowych – partnerzy wystawy miejskiej.

Partnerzy konkursu i wystaw: Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, OPPO Polska, Miasto Gdańsk
Partner wystaw: Drukarnia Andrus


Partner wystawy miejskiej: Centrum Handlowe Blue City
Patroni medialni wystawy miejskiej: Polska Metropolia Warszawska i Warszawa Nasze Miasto