Francesco Zizola zastąpił Stanleya Greene jako przewodniczący konkursu

W związku z ważnymi powodami osobistymi, które uniemożliwiły Stanleyowi Greene pracę w jury konkursu Grand Press Photo 2017, przewodniczenie jury przejął Francesco Zizola, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów na świecie.
Dzień przed rozpoczęciem obrad jury Stanley Greene poinformował organizatorów konkursu, że z ważnych powodów osobistych nie może wziąć udziału w pracach jury tegorocznego konkursu. Jego koledzy z agencji NOOR zadeklarowali natychmiastową pomoc – i przewodnictwo w jury Grand Press Photo przejął Francesco Zizola, zwycięzca World Press Photo 1997, dziesięciokrotny laureat tego konkursu, należący do czołówki fotoreporterów prasowych na świecie. Oprócz niego w jury znaleźli się: Maria Mann (EPA), Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Jiří Siostrzonek (Instytut Twórczej Fotografii w Opawie), Maciej Skawiński, Andrzej Zygmuntowicz.
W tym roku do konkursu zgłoszono 5,2 tys. zdjęć. Jury preselekcyjne obradowało 27-28 kwietnia w hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów, wybierając zdjęcia i fotoreportaże, które trafią do finału. W posiedzeniu jury 29 kwietnia uczestniczył Francesco Zizola, który łączył się z Rzymu zdalnie z salą obrad. Posiedzenie trwało kilkanaście godzin. Laureatów Grand Press Photo 2017 poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się 18 maja w Warszawie.